SML MX-Liiga Vantaa
Kilpailupäivä
11.06. - 12.06.2022
Laji
Motocross
Kerho
Etelä-Suomen Moottorikerho ry
Rata
Kilpailuluokat
MX50 (Ponke´s), MX65 (Maanrakennus Wiik), MXC/A (Oy Kaarlo August Nyberg Ab), MXC/A kans., MXC/B (Oy Kaarlo August Nyberg Ab), MX SV (Loukko.com), MX TOP250 Open D (Etelä-Suomen Moottorikerho), MX TOP250 Open A (Loukko.com), MX TOP250 Open C (Moottoripyoraily.fi), MX TOP250 Open B (Moottoriveneilijät Stenberg & Koivisto)


Tulokset eivät ole virallisia
Kilpaerät
Luokka Ryhmä Erät
TOP250 (Loukko.com) Group A H1 H2
TOP250 (Loukko.com) Group B H1 H2
TOP250 (Loukko.com) Group C H1 H2
TOP250 (Loukko.com) Group D H1 H2
MXSV (Loukko.com) Group A H1 H2
MX50 (Ponke´s) Group A H1 H2
MXC/B (Oy Kaarlo August Nyberg Ab) Group A H1 H2
MXC/B (Oy Kaarlo August Nyberg Ab) Group B H1 H2
MX65 (Maanrakennus Wiik) Group A H1 H2
MX65 (Maanrakennus Wiik) Group B H1 H2
MX65 (Maanrakennus Wiik) Group C H1 H2
MXC/A kans. Group A H1 H2
Luokkatilasto
Luokka Kilpailijat
TOP250147
MX6591
MXC/B79
MX5027
MXC/A9
MXSV7
6 Luokkaa 360 Kilpailijaa
Valmistajatilasto
Valmistaja Kilpailijat
KTM178
Yamaha65
Husqvarna43
GasGas23
Kawasaki22
Honda19
WSP4
Cobra2
Fantic1
WHT1
Suzuki1
AYR1
12 Valmistajaa 360 Kilpailijaa
Tiimitilasto
Tiimi Kilpailijat
264
Team Motopalvelu19
se-team10
TTM Factory Racing8
Team Bike World8
Team RX Moto4
Silve Racing4
East mx4
Team RE Motors4
Yamaha Center Turku3
Racingbike Finland3
Team MP-Racing3
KRT Kawasaki3
Yamaha Center Tampere2
MxNyberg2
FCR Motorsport2
Motokeidas Racing Team2
PekKone Kawasaki Racing2
SUTASKO MX-CRUISERS2
Team Ykkös-MP2
Team Kelkkakuume1
Www.loukko.com1
Korteniemi Racing1
Team Moto-Seinäjoki1
Automaatiopalvelu.fi1
Jokikone Racing Team1
Strawberryhill Racing1
Kone & Vene Center1
Kone ja tarvike racing1
29 Tiimiä 360 Kilpailijaa
Kerhotilasto
Kerho Kilpailijat
Etelä-Suomen Moottorikerho ry32
Vantaan moottorikerho Ry30
Sipoon Moottorikerho Ry24
Lohjan Seudun Moottorikerho ry23
Kuopion Moottorikerho ry17
Turun Moottorikerho ry16
Orimattilan Moottorikerho ry15
Hyvinkään Moottorikerho ry14
Porin Moottorikerho ry13
Helsingin Moottorikerho ry12
Jalasjärven Moottorikerho/UA ry11
Tampereen Motocross ry10
Imatran Moottorikerho ry10
Karkkilan Moottorikerho ry9
Riihimäen Moottoripyöräkerho Kahvakopla ry9
Mikkelin Moottorikerho ry8
Ylä-Savon Moottorikerho ry6
Alavudenseudun Moottoripyöräilijät ry 5
Salon Moottorikerho ry5
Forssan Moottoriseura ry5
Miehikkälän Moottorikerho ry5
Espoon Moottorikerho ry5
Karhulan Moottorikerho ry 5
Hämeenlinnan Moottorikerho ry5
Etelä-Pohjanmaan Maastomotokerho ry4
Rovaniemen Moottorikerho ry4
Heinolan Moottorikerho ry4
Siilinjärven Vesa ry4
Nurmijärven Moottorikerho ry3
Ålands Motorklubb rf/ MC-sektionen3
Kainuun Moottorikerho ry2
HamSMK2
Rauman Seudun Moottorikerho ry2
Asikkalan Moottorikerho ry2
Kokkolan Moottorikerho ry2
Salpausselän Moottorikerho ry 2
Lappeenrannan Moottoripyöräilijät ry2
Tohmajärven Enduroseura ry2
Orimattilan Toive ry2
IMX2
Sulkavan Moottorikerho/UA ry2
Paraisten Moottorimieskerho ry2
Tuusulan Moottorikerho ry2
Kangasalan Moottorikerho ry2
Joutsan Moottorikerho ry1
Ei tiedossa1
Pohjois-Karjalan Moottorikerho ry1
Jämsän Seudun Moottorikerho ry1
Konneveden Moottorikerho/UA ry1
Varkaus Racing Team ry1
Polar Cross Moottorikerho ry1
Keravan Motoristiseura ry1
Kauhajoen Moottorikerho ry1
Oulun Seudun Moottorikelkkailijat ry1
Oulun Moottorikerho ry1
Seinäjoen Moottorikerho ry1
Botnia Dirt Riders ry1
Hanko Racing Team ry1
Kouvolan MC ry1
Keski-Suomen Moottorikerho ry1
60 kerhoa 360 Kilpailijaa